Wsparcie unijne – które przedsiębiorstwa mogą skorzystać?

Spis treści

Fundusze unijne, czyli Fundusze Europejskie są środkami pieniężnymi przeznaczonymi na rozwój gospodarek krajów członkowskich. Dystrybucja funduszy unijnych bardzo często ma formę pożyczek. 

Pożyczki unijne są zwrotnymi instrumentami finansowymi o zerowym lub bardzo niskim oprocentowaniu, co czyni je atrakcyjnymi formami finansowania działalności przedsiębiorstw. Krótko mówiąc są to środki unijne w postaci pożyczek na określone cele.

Ciekawostką i zarazem plusem tych projektów jest fakt, że środki ze spłaty pożyczek powracają na rynek gdzie wspierani są kolejni przedsiębiorcy.

Fundusze Europejskie - kto może otrzymać?

Beneficjentami pożyczek unijnych mogą być:

  • przedsiębiorcy
  • placówki oświatowe
  • organizacje pozarządowe
  • kościoły i związki wyznaniowe
  • osoby bezrobotne
  • wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie
  • i inni

Fundusze Europejskie dla przedsiębiorstw w praktyce

Głównym celem Funduszy Europejskich jest wspieranie gospodarki, co oznacza, że w praktyce większość środków finansowych trafia do przedsiębiorstw.  Są to środki z przeznaczeniem na tworzenie nowych miejsc pracy, regulowanie bieżących zobowiązań lub finansowanie inwestycji. Najbardziej znanym instrumentem oferowanym ze środków unijnych są pożyczki unijne dla firm.

Dlaczego przedsiębiorstwa powinny skorzystać z pożyczki unijnej?

Znaczna część pożyczek unijnych w Polsce ma zerowe lub bliskie zera oprocentowanie, co sprawia, że są najtańszymi instrumentami finansowymi dostępnymi na polskim rynku pożyczek. To sprawia, że odsetki są kosztami, które w minimalnym stopniu wpływają na zyski przedsiębiorstw.

Na co można przeznaczyć pożyczki unijne dla firm?

Pożyczki unijne oferowane przez BGK, a udzielane przez Instytucje Finansujące zwykle muszą być przeznaczane na konkretny cel, a ich nadrzędnym zadaniem jest budowanie konkurencyjnego sektora MŚP na terytorium poszczególnych województw.

Na jakie cele można przeznaczyć pożyczkę unijną?

  • inwestycje zarówno w środki trwałe, jak i wartości niematerialne i prawne,
  • kapitał obrotowy pod warunkiem, że będzie on powiązany z działalnością inwestycyjną lub dalszą ekspansją przedsiębiorstwa, na które zostało przyznane finansowanie.
  • przedsięwzięcia badawczo rozwojowe
  • wynagrodzenia pracowników (w tym także składowe należne ZUS, US),
  • zobowiązania publiczno-prawne Ostatecznego Odbiorcy,
  • spłatę zobowiązań handlowych, pokrycie kosztów użytkowania infrastruktury itp.,
  • zatowarowanie, zakup półproduktów itp.,
  • wydatki niezbędne do zapewnienia ciągłości działania Odbiorcy nieopłacone na dzień 1 lutego 2020 r.

Zachęcamy do kontaktu z nami, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak możemy wspierać Twój biznes. Skontaktuj się z nami poprzez nasz formularz kontaktowy, aby rozpocząć rozmowę, która może zmienić przyszłość Twojej firmy. A jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami i poradami, śledź nasze kanały w mediach społecznościowych. Razem możemy osiągnąć więcej!

Pożyczki unijne, dotacje unijne, pożyczka dla firm, kredyty unijne dla firm, dofinansowania unijne.
Pożyczki unijne, dotacje unijne, pożyczka dla firm, kredyty unijne dla firm, dofinansowania unijne.
Jesteśmy
doświadczeni
w skutecznym
pozyskiwaniu
pożyczek
unijnych

Grupa Innvesto to zespół wykwalifikowanych ekspertów, których celem jest wsparcie firm przy pozyskaniu finansowania zewnętrznego na ich cele rozwojowe. Zajmujemy się przygotowywaniem dla naszych Klientów kompletnej dokumentacji pożyczki unijnej, a także doradztwem w tym obszarze, aby realizacja planów biznesowych stała się możliwa. Wspólnie pracujemy na Twój sukces i rozwój Twojej firmy.

Skontaktuj się z nami, aby wziąć finansowanie na swój biznes

Jeśli nasza oferta wpisuje się w Twoje potrzeby biznesowe i uważasz, że możemy Ci pomóc, zgłoś się do nas. Wyślij nam swoje zgłoszenie, w którym opiszesz Twoją sytuację i obszar w którym możemy udzielić Ci wsparcia.


Dane osobowe podane przez Ciebie w formularzu przetwarzamy zgodnie z Polityką Prywatności Innvesto. Polityka prywatności dostępna jest na stronie Polityki Prywatności.

Podanie danych jest dobrowolne, ale w razie ich nie podania, nie będziemy w stanie odpowiedzieć na Państwa wiadomość.