fbpx

Bank Gospodarstwa Krajowego – unijna pomoc dla firm

Spis treści

Bank Gospodarstw Krajowego – jakie są jego zadania?

Bank Gospodarstwa Krajowego powstał w 1924 roku z inicjatywy ówczesnego premiera i ministra skarbu. Od 1989 roku jego głównym zadaniem jest finansowanie „efektywnych inwestycji podejmowanych przez wszelkie podmioty gospodarcze”, „tworzenie nowych podmiotów gospodarczych” oraz finansowanie „przedsięwzięć o podwyższonym stopniu ryzyka”. 

BGK uzyskał także prawo do obrotu i emisji papierów wartościowych w imieniu i na rachunek Skarbu Państwa. W zakres działalności BGK wchodzi obsługa programów rządowych, w tym najnowszego programu Polski Ład oraz zarządzanie innymi powierzonymi programami i funduszami, w których skład wchodzą miedzy innymi fundusze unijne.

BGK –  komu należy się pomoc?

 • małe i średnie przedsiębiorstwa
 • duże przedsiębiorstwa
 • samorządy
 • podmioty rynku mieszkaniowego
 • osoby prywatne
 • instytucje publiczne

Jaką pomoc oferuje BGK?

Działalność BGK to przede wszystkim wsparcie dla firm, którą Bank realizuje jako główny partner Państwa w rozdysponowaniu funduszy rządowych oraz funduszy unijnych.

Pomoc BGK dla firm to miedzy innymi:

 • systemy gwarancji
 • systemy dopłat
 • wsparcie z wykorzystaniem środków unijnych
 • wsparcie z wykorzystaniem środków krajowych
Najbardziej znanym produktem finansowanym z wykorzystaniem środków unijnych jest unijna pożyczka dla firm. Może być udzielana na rozpoczęcie działalności ale również finansowanie jej bieżących zobowiązań i inwestycji, są to:

Pożyczka unijna może być przeznaczona na różne cele, nie tylko rozwój i inwestycje, ale także obrót i pokrycie kosztów działalności. 

To co najważniejsze – pożyczkę unijną zawsze pozyskuje się na sfinansowanie konkretnego celu.

BGK – jak działają pożyczki unijne?

Zgodnie z założeniem dodatkowe zasoby, należy przeznaczyć na projekty, które wspierają zdolności naprawcze w kontekście kryzysu koronawirusowego, a także inwestycje w działania przyczyniające się do ekologicznejcyfrowej i odpornej na wstrząsy naprawy gospodarki. Służyć do tego mają m.in. pożyczki dla firm:

 • Pożyczka Płynnościowa
 • Pożyczka Obrotowa
 • Pożyczka Inwestycyjna

Zachęcamy do kontaktu z nami, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak możemy wspierać Twój biznes. Skontaktuj się z nami poprzez nasz formularz kontaktowy, aby rozpocząć rozmowę, która może zmienić przyszłość Twojej firmy. A jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami i poradami, śledź nasze kanały w mediach społecznościowych. Razem możemy osiągnąć więcej!

Znaleźliśmy dla Ciebie
inne artykuły

Pożyczki unijne, dotacje unijne, pożyczka dla firm, kredyty unijne dla firm, dofinansowania unijne.
Pożyczki unijne, dotacje unijne, pożyczka dla firm, kredyty unijne dla firm, dofinansowania unijne.
Jesteśmy
doświadczeni
w skutecznym
pozyskiwaniu
pożyczek
unijnych

Grupa Innvesto to zespół wykwalifikowanych ekspertów, których celem jest wsparcie firm przy pozyskaniu finansowania zewnętrznego na ich cele rozwojowe. Zajmujemy się przygotowywaniem dla naszych Klientów kompletnej dokumentacji pożyczki unijnej, a także doradztwem w tym obszarze, aby realizacja planów biznesowych stała się możliwa. Wspólnie pracujemy na Twój sukces i rozwój Twojej firmy.

Skontaktuj się z nami, aby wziąć finansowanie na swój biznes

Jeśli nasza oferta wpisuje się w Twoje potrzeby biznesowe i uważasz, że możemy Ci pomóc, zgłoś się do nas. Wyślij nam swoje zgłoszenie, w którym opiszesz Twoją sytuację i obszar w którym możemy udzielić Ci wsparcia.


Dane osobowe podane przez Ciebie w formularzu przetwarzamy zgodnie z Polityką Prywatności Innvesto. Polityka prywatności dostępna jest na stronie Polityki Prywatności.

Podanie danych jest dobrowolne, ale w razie ich nie podania, nie będziemy w stanie odpowiedzieć na Państwa wiadomość.