fbpx

React-EU pomoc finansowa dla firm ?

Spis treści

React-UE to inicjatywa Komisji Europejskiej, która ma na celu zapewnienie wsparcia finansowego dla państw członkowskich UE w celu naprawienia szkód gospodarczych i społecznych spowodowanych pandemią COVID-19. REACT-UE jest częścią planu odbudowy UE, Next Generation EU.

REACT-UE, co to?

By przeciwdziałać pandemii koronawirusa, Komisja Europejska uruchomiła kompleksowy i ambitny plan naprawy gospodarek Państw Członkowskich UE. W związku z tym polityka spójności będzie odgrywać kluczową rolę w zapewnieniu zrównoważonego ożywienia gospodarczego, wspieraniu konwergencji i dbaniu o to, by nikt nie został pominięty w po pandemicznej rzeczywistości.

Rozporządzenie REACT-EU zostało przyjęte 23 grudnia 2020 r. a jego pierwsze efekty widoczne są już pod koniec 2021 roku.

Pakiet React-EU finansowanie dla firm?

Jednym z największych programów w ramach nowego instrumentu Next Generation EU o wartości 50,6 mld euro będzie REACT-EU (Pomoc na rzecz spójności i terytoriów Europy).

Finansowanie to jest całkowicie nowe: stanowi uzupełnienie do programów na lata 2014-2020 i jest dodatkiem do alokacji na spójność na lata 2021-2027, zwiększając całkowitą pulę funduszy strukturalnych i inwestycyjnych. Wyższy niż obecny i planowy poziom wsparcia, stał się największym pojednycznym instrumentem dotacji w ramach polityki budżetowej UE.

Kontynuuje i rozszerza środki reagowania kryzysowego i naprawy kryzysowej zapewniane w ramach „Coronavirus Response Investment Initiative” oraz „Coronavirus Response Investment Initiative Plus”. Stanowi pomost do długoterminowego planu naprawy gospodarek państw unijnych, a tym samym jest dedykowany również wsparciu firm.

Założenia React-UE a wsparcie firm?

Zgodnie z założeniem dodatkowe zasoby, należy przeznaczyć na projekty, które wspierają zdolności naprawcze w kontekście kryzysu koronawirusowego, a także inwestycje w działania przyczyniające się do ekologicznej, cyfrowej i odpornej na wstrząsy naprawy gospodarki. Służyć do tego mają m.in. pożyczki dla firm:

  • Pożyczka Płynnościowa
  • Pozyczka Obrotowa
  • Pożyczka Inwestycyjna

Pomyślne wdrożenie REACT-EU będzie zależało od 3 elementów składowych:

  • jego siły (przydział środków finansowych),
  • szybkości (przy wykorzystaniu istniejących programów do 2023 r.)
  • oraz pełnej elastyczności zasad wdrażania.

 

Na jakie cele można przeznaczyć środki z programu REACT-UE?

REACT-UE jest dostępny dla wszystkich państw członkowskich UE, ale jest skierowany przede wszystkim do tych państw, które najbardziej ucierpiały w wyniku pandemii. REACT-UE może być wykorzystany na różne cele, w tym:

  • inwestycje w infrastrukturę,
  • wsparcie dla przedsiębiorstw,
  • pomoc społeczną,
  • ochronę zdrowia.

REACT-UE jest finansowany z budżetu UE w wysokości 50,6 miliarda euro. Środki te są dostępne w formie dotacji i pożyczek.

REACT-UE – podsumowanie

React-UE to inicjatywa Komisji Europejskiej, która ma na celu zapewnienie wsparcia finansowego dla państw członkowskich UE w celu naprawienia szkód gospodarczych i społecznych spowodowanych pandemią COVID-19. REACT-UE jest częścią planu odbudowy UE, Next Generation EU. Środki z tego programu są dostępne dla polskich przedsiębiorców.

Zachęcamy do kontaktu z nami, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak możemy wspierać Twój biznes. Skontaktuj się z nami poprzez nasz formularz kontaktowy, aby rozpocząć rozmowę, która może zmienić przyszłość Twojej firmy. A jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami i poradami, śledź nasze kanały w mediach społecznościowych. Razem możemy osiągnąć więcej!

Znaleźliśmy dla Ciebie
inne artykuły

Pożyczki unijne, dotacje unijne, pożyczka dla firm, kredyty unijne dla firm, dofinansowania unijne.
Pożyczki unijne, dotacje unijne, pożyczka dla firm, kredyty unijne dla firm, dofinansowania unijne.
Jesteśmy
doświadczeni
w skutecznym
pozyskiwaniu
pożyczek
unijnych

Grupa Innvesto to zespół wykwalifikowanych ekspertów, których celem jest wsparcie firm przy pozyskaniu finansowania zewnętrznego na ich cele rozwojowe. Zajmujemy się przygotowywaniem dla naszych Klientów kompletnej dokumentacji pożyczki unijnej, a także doradztwem w tym obszarze, aby realizacja planów biznesowych stała się możliwa. Wspólnie pracujemy na Twój sukces i rozwój Twojej firmy.

Skontaktuj się z nami, aby wziąć finansowanie na swój biznes

Jeśli nasza oferta wpisuje się w Twoje potrzeby biznesowe i uważasz, że możemy Ci pomóc, zgłoś się do nas. Wyślij nam swoje zgłoszenie, w którym opiszesz Twoją sytuację i obszar w którym możemy udzielić Ci wsparcia.


Dane osobowe podane przez Ciebie w formularzu przetwarzamy zgodnie z Polityką Prywatności Innvesto. Polityka prywatności dostępna jest na stronie Polityki Prywatności.

Podanie danych jest dobrowolne, ale w razie ich nie podania, nie będziemy w stanie odpowiedzieć na Państwa wiadomość.