fbpx

Jak pozyskać finansowanie dla jednoosobowej działalności gospodarczej?
Jak pozyskać finansowanie na jednoosobową działalność gospodarczą?

Spis treści

Czy można pozyskać środki unijne dla jednoosobowej działalności gospodarczej? Jaką kwotę pożyczki unijnej można pozyskać z Unii Europejskiej? Czy mikro, małe i średnie firmy mogą pozyskać pieniądze unijne na rozwój działalności?

Jednoosobowa działalność gospodarcza - definicja

Jednoosobowa działalność gospodarcza to forma prowadzenia działalności, w której osoba fizyczna prowadzi działalność. Właściciel działalności jest zwany przedsiębiorcą i prowadzi działalność na własny rachunek i ryzyko. Jest to najprostsza możliwa forma prowadzenia działalności w Polsce.

Czy jednoosobowa działalność gospodarcza może pozyskać środki unijne?

Środki unijne dedykowane są dla wielu rodzajów beneficjentów, a jednymi z nich są firmy, w tym jednoosobowe działalności gospodarcze. Nie ma znaczenia w jakiej branży działa firma, ani ilu pracowników zatrudnia.

Z jakiej pożyczki unijnej może skorzystać jdg?

Jednoosobowa działalność gospodarcza może skorzystać z wielu pożyczek unijnych:

  • unijne pożyczki inwestycyjnej
  • unijne pożyczki obrotowej
  • unijne pożyczki na zakup nieruchomości
  • unijne pożyczki eksportowe
  • unijne pożyczki handlowe

Jaką kwotę pożyczki unijnej może pozyskać jdg?

Kwota pożyczki zależy od jej rodzaju oraz regiony Polski. Kwoty możliwe do pozyskania przez firmy opiewają na kilka milionów złotych. 

Kwotę o jaką się wnioskuje musi zostać odpowiednio uzasadniona. W tym celu najlepiej przedstawić dokumenty potwierdzające kwoty kosztów oraz prognozę finansową, która uzasadni korzyści jakie przyniesie ich poniesienie.

Jak skorzystać z pożyczki unijnej?

Ze środków unijnych dla firm w formie pożyczki unijnej może korzystać każda firma z siedzibą w Polce. Nie ma znaczenia branża czy wielkość firmy.

Proces ubiegania się o pożyczkę unijną rozpoczyna się od znalezienia oferty pożyczki, która dostępna jest w naszym regionie – można skorzystać ze strony Banku Gospodarstwa Krajowego. 

Po znalezieniu oferty należy pobrać wniosek i go wypełnić – to jednak nie koniec. Dokumentacja wnioskująca obejmuje także załączniki. Lista załączników będzie załączona do oferty.

Po zgromadzeniu wszystkich wymaganych dokumentów należy złożyć wniosek. I tu ważną kwestią jest czas – najlepiej złożyć wniosek w pierwszych godzinach naboru, wtedy można mieć pewność, że wystarczy dla Ciebie środków.

Pożyczka unijna dla jednoosobowej działalności gospodarczej - podsumowanie

Regionalne Programy Operacyjne (RPO) mogą zawierać różnorodne wsparcie dla firm, zwłaszcza małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), które są istotnym motorem gospodarczym w regionach. Jednym z nich są pożyczki unijne, które przyznawane są dla firm na określnych dla regionu warunkach. Pożyczki unijne może pozyskać każda firma, niezależnie od wielkości oraz branży, w której działa, także jednoosobowa działalność gospodarcza z siedzibą w Polsce.

Znaleźliśmy dla Ciebie
inne artykuły

Pożyczki unijne, dotacje unijne, pożyczka dla firm, kredyty unijne dla firm, dofinansowania unijne.
Pożyczki unijne, dotacje unijne, pożyczka dla firm, kredyty unijne dla firm, dofinansowania unijne.
Jesteśmy
doświadczeni
w skutecznym
pozyskiwaniu
pożyczek
unijnych

Grupa Innvesto to zespół wykwalifikowanych ekspertów, których celem jest wsparcie firm przy pozyskaniu finansowania zewnętrznego na ich cele rozwojowe. Zajmujemy się przygotowywaniem dla naszych Klientów kompletnej dokumentacji pożyczki unijnej, a także doradztwem w tym obszarze, aby realizacja planów biznesowych stała się możliwa. Wspólnie pracujemy na Twój sukces i rozwój Twojej firmy.

Skontaktuj się z nami, aby wziąć finansowanie na swój biznes

Jeśli nasza oferta wpisuje się w Twoje potrzeby biznesowe i uważasz, że możemy Ci pomóc, zgłoś się do nas. Wyślij nam swoje zgłoszenie, w którym opiszesz Twoją sytuację i obszar w którym możemy udzielić Ci wsparcia.


Dane osobowe podane przez Ciebie w formularzu przetwarzamy zgodnie z Polityką Prywatności Innvesto. Polityka prywatności dostępna jest na stronie Polityki Prywatności.

Podanie danych jest dobrowolne, ale w razie ich nie podania, nie będziemy w stanie odpowiedzieć na Państwa wiadomość.